Üniversitemizde “Gemilerde Talim Var” Oyunu sahnelendi

2021-2022 Bilim Kültür Sanat ve Spor Etkinliklerimiz kapsamında “Gemilerde Talim Var / Süt Kardeşler” tiyatro oyunu sahnelendi.

Mahmut Goloğlu Kültür Merkezi’ndeki gösteriye Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Atilla Çimer, Akçaabat Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Turhan Bektaşoğlu, öğrenciler ve tiyatro severler katıldı.

Akçaabat Belediye Tiyatrosu tarafından sahnelenen gösterinin oyuncu kadrosunda; Bülent Mumcu, Zehra Alper, Recep Şen, Medet Cihanoğlu, Yusuf Altın, Sadık Şahin Çarkçı, Ömer Gedikli ve Naz İrem Çelik yer alırken gösterinin teknik ekibinde ise Çağlar Hacısalihoğlu ve Hasan Şahinbaş görev aldı.

Yönetmenliğini Osman Gümrükçü’nün üstlendiği komedi oyunu izleyenlerden tam not alırken gösteri sonrası söz alan Oyuncu Bülent Mumcu bu sezon 11. kez sahne alan oyunu Trabzon Üniversitesi’yle buluşturdukları için çok mutlu olduklarını ve yaşanan yoğun ilgiden dolayı memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Gemilerde Talim Var/ Süt Kardeşler Oyunu

Bahriyeli Şemsi Nuri, Karadenizli arkadaşının yerine sütkardeşinin evine misafir olarak gider. Aynı dönemde evin dayısı bir sürpriz yapıp Amerika’dan döner. Şemsi Nuri sözde süt kız kardeşini eniştesi için teselli ederken dayıya yakalanır. Bunun üstüne işler karışır. Zaten Yaşar kılığında olan Şemsi Nuri bu seferde yeğeninin kocası Necdet diye tanıtılır. Gerçek Necdet ile Yaşar’ın eve gelmesi ile işler iyice karışır. Üstüne olaylara asıl Karadenizli Aşçıbaşı Yaşar’ın Şemsi Nuri’den izin kağıdını istemek için gelmesi, Amerika’dan dönen dayıyla karşılaşması ve aralarında geçen diyaloglar da eklenince komedi kaçınılmaz bir zirveye ulaşır. Komik bir hal alan olayların akışı seyirciye çok başarılı bir şekilde yansıtılır.

İlgili Resimler


Menüyü Kapat