TRABZON ÜNİVERSİTESİ

Üniversitemiz Düzköy MYO İle Büyümeye Devam Ediyor

Üniversitemiz Düzköy Meslek Yüksekokulu, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylandı.

2 Enstitü, 8 Fakülte, 1 Devlet Konservatuvarı, 2 Yüksekokul ve 6 Meslek Yüksekokulunu bünyesinde barındıran Üniversitemiz, geçen yıl kurulan Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi’nden sonra yeni bir Meslek Yüksekokulu’na da kavuştu.

Üniversitemiz Rektörlüğü’nün Yükseköğretim Kuruluna sunduğu “Düzköy Meslek Yüksekokulu” açılması yönündeki teklifi, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nca uygun görülerek onaylandı.

Rektörümüz Prof. Dr. Emin Âşıkkutlu, yaptığı açıklamada: “Üniversitemiz Rektörlüğünün, 05.11.2021 tarihli Düzköy Meslek Yüksekokulu kurulması konusundaki teklifi, 09.05.2023 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul toplantısında incelenmiş ve 2547 sayılı Kanun'un 2880 sayılı Kanun'la değişik 7/d-2 maddesi uyarınca, söz konusu teklif uygun görülerek Düzköy Meslek Yüksekokulu kurulmuştur. Düzköy Meslek Yüksekokulu Üniversitemize, Düzköy’ümüze ve şehrimize hayırlı olsun. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Erol Özvar ve bu süreçte katkısı bulunan herkese en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Hedeflerimiz arasında bulunan diğer akademik birimlerin de kurulması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

İlgili Resimler


Menüyü Kapat