Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Çelenk Sunma Töreni Gerçekleştirildi

10 Kasım 2021 Çarşamba - Görüntülenme: 455

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. Yıl dönümünde Üniversitemizde 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Çelenk Sunma Töreni gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen törene, Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU’nun yanı sıra akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz katıldı. Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU’nun Rektörlüğümüz önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başlayan tören Saat 9.05’te sirenler eşliğinde saygı duruşunda bulunulması ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )