Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Rektörümüz Yeni Akademik Yıl Açılış Töreni’ne Katıldı

06 Ekim 2021 Çarşamba - Görüntülenme: 735

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU, Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Hüseyin SERENCAM ile birlikte Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenen “2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni”ne katıldı.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın teşrifleriyle Cumhurbaşkanlığı Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törene, çok sayıda devlet erkânının yanı sıra Bakanlar, YÖK Üyeleri, Büyükelçiler, ilgili Kurum Başkanları, üniversite rektörleri ile öğrenciler katıldı.

Törende, Prof. Dr. Ali TÜFEKÇİ yönetimindeki İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası tarafından icra edilen müzik dinletisinin ardından “Yükseköğretim” başlıklı Türk Yükseköğretimi’nin gelişim sürecini ve mevcut durumunu anlatan bir video gösterimi yapıldı.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol ÖZVAR ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın açılış hitapları ile devam eden törenin sonunda, YÖK tarafından her yıl bireysel ve kurumsal olmak üzere iki kategoride verilen “YÖK 2021 Üstün Başarı Ödülleri”, Cumhurbaşkanı ERDOĞAN tarafından ödülleri almaya hak kazanan akademisyenlere ve yükseköğretim kurumlarına takdim edildi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )