Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol ÖZVAR, Üniversite Rektörleriyle Bir Araya Geldi

28 Ağustos 2021 Cumartesi - Görüntülenme: 942

Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol ÖZVAR’ın himayelerinde gerçekleşen ve tüm üniversite rektörlerinin yer aldığı toplantıya katıldı.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol ÖZVAR, üniversite rektörleriyle ilk kez bir araya geldiği programda, Yükseköğretim Kurulunun geleceğe dair yeni vizyonunu açıkladı. Rektörümüz Prof. Dr. AŞIKKUTLU’nun da katıldığı toplantıda, yükseköğretim kurumlarının yeni eğitim-öğretim yılı hazırlıklarına ilişkin istişarelerde bulunuldu.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )