Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Memleketine Hoş Geldin ŞAMPİYON!

12 Ağustos 2021 Perşembe - Görüntülenme: 715

2020 Tokyo Olimpiyatları’nda kadınlar boks 69 kiloda altın madalya kazanan ve Olimpiyat tarihimizin ilk şampiyon kadın boksörü olan Spor Bilimleri Fakültesi mezunumuz Busenaz SÜRMENELİ, havaalanında büyük bir coşkuyla karşılandı.

Karşılama törenine Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU ile Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hüseyin SERENCAM da katıldı.

Törende, Olimpiyat Şampiyonu mezunumuz Busenaz SÜRMENELİ ile bir araya gelen Rektörümüz, üniversitemizi, şehrimizi ve ülkemizi gururlandıran başarısından dolayı SÜRMENELİ’yi tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )