Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Hukuk Fakültemizden Büyük Başarı

09 Ağustos 2021 Pazartesi - Görüntülenme: 952

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Adalet Bakanlığı 2020 Yılı Adli Yargı Sınavı sonuçlarına göre Mezun Başarı Atlası yayımladı.

Üniversitemiz Hukuk Fakültesi mezunlarının, 2020 Adli Yargı Sınavı’nda gösterdikleri başarıların hesaplanmasıyla oluşan sonuçlara göre Hukuk Fakültemiz, 70,67195 puanla Türkiye’deki Hukuk Fakülteleri arasında birinci oldu.

Hukuk Fakültesi Dekanlığından yapılan açıklamada, “Sınavda başarı gösteren öğrencilerimize ve onları yetiştiren öğretim elemanlarımıza bize bu gururu ve mutluluğu yaşattıkları için teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: https://yokatlas.yok.gov.tr/mezun-basari-atlasi-tablo.php?s=5

 

 

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )