Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

“15 Temmuz Hain Darbe Girişimi; Millilik ve Yerlilik Yolculuğumuz” Webinarı Gerçekleştirildi

16 Temmuz 2021 Cuma - Görüntülenme: 812

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü etkinlikleri kapsamında üniversitemiz tarafından “15 Temmuz Hain Darbe Girişimi; Millilik ve Yerlilik Yolculuğumuz” isimli webinar düzenlendi.

Çevrim içi olarak gerçekleştirilen ve moderatörlüğünü üniversitemiz öğretim üyesi Doç. Dr. Mehmet AKPINAR’ın yaptığı webinara, konuşmacı olarak Askeri Güvenlik ve Savunma Stratejileri Uzmanı Emekli Tuğgeneral Yücel KARAUZ ile ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı ve Haberleşme ve Bilgi Teknolojileri Sektör Başkanı Emekli Albay Bayram GENÇCAN katıldı.

Moderatör Doç. Dr. Mehmet AKPINAR’ın açılış konuşması ve ardından Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU’nun selamlama konuşmasıyla başlayan webinar, konuşmacıların özgeçmişlerinin takdim edilmesi ile devam etti.

Soru-cevap şeklinde ilerleyen webinarda konuşmacılar, Türk savunma sanayinin gelişim sürecini değerlendirip yaşanan güncel gelişmeleri aktardılar.

Konuşmacılar, ASELSAN ve savunma sanayi firmalarımızın gelişim sürecini tarihsel çerçevede örnek olaylarla anlatıp savunma sanayinde millî birlik ve yerli üretimin önemine değindiler.

Akademik ve idari personelimiz, öğrencilerimiz ve davetlilerin katıldığı webinar, dilek, temenni ve teşekkür konuşmalarının ardından son buldu.

Yayını izlemek için tıklayınız.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )