Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Öğrencilerimizden Olimpiyat Vizesi

07 Haziran 2021 Pazartesi - Görüntülenme: 319

Spor Bilimleri Fakültesi mezunumuz Busenaz SÜRMENELİ, Tokyo 2020 Olimpiyat Elemeleri Müsabakaları 69 kilo çeyrek final mücadelesinde rakibini mağlup ederek olimpiyat vizesi alırken Spor Bilimleri Fakültesi öğrencimiz Gurbet YİĞİTER, Taekwondo branşında Ankara'da yapılan İşitme Engelliler Türkiye Şampiyonası sonrası Brezilya'da yapılacak olan Deafolimpik Olimpiyatları’na gitmeye hak kazandı.

Değerli öğrencilerimizi ve bu başarılarda emeği bulunan herkesi kutlar, olimpiyat müsabakalarında üstün başarılar dileriz.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )