Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Üniversitemiz Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinliklerinde Tanıtıldı

07 Haziran 2021 Pazartesi - Görüntülenme: 332

Hayat Boyu Öğrenme Haftası dolayısıyla Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen sergide Üniversitemiz de açılan stantta tanıtıldı. 

Trabzon Valiliği bahçesinde açılan tanıtım standı ile ilgili bilgi veren Üniversitemiz Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ali Kürşat ERÜMİT, stantta üniversitemizin hayat boyu öğrenme kapsamındaki faaliyetleri hakkında tanıtım gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında açılan standın Üniversitemizin tanıtımı adına önemli bir fırsat olduğunu vurgulayan ERÜMİT, “Kuruluşundan bugüne hayat boyu öğrenme kapsamında gerçekleştirdiği faaliyetlerle her yaştan öğreneni kapsayan Trabzon Üniversitesi, bünyesinde bulundurduğu merkezlerle farklı alanlarda çok sayıda eğitim düzenlemektedir. 7 Fakülte, 6 Meslek Yüksekokulu, 2 Yüksekokul, 1 Devlet Konservatuvarı, 2 Enstitü ve 11 Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Trabzon’un yükselen bir değeri olan Trabzon Üniversitesi tarafından hayat boyu öğrenme kapsamında yapılan çalışmalar, toplumun her kesimine hitap eden sertifika/kurs programları, uzaktan tezsiz yüksek lisans programları, eğitim webinarları, ulusal ve uluslararası sempozyum faaliyetleri gibi kişisel ve mesleki gelişimi destekleyici eğitimlerin düzenlenmesi ve sürdürülmesi şeklinde özetlenebilir.” dedi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )