Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Üniversitemiz Kalite Güvence Sistemi İlk Toplantısı Yapıldı

19 Mart 2021 Cuma - Görüntülenme: 1566

Üniversitemizde Kalite Güvencesi Sistemi çalışmalarının başlaması ve 2020 Yılı Kurum İç Değerlendirme Raporu Hazırlama Kılavuzu’nun tanıtılmasına ilişkin toplantı yapıldı.

Mahmut Goloğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Atilla ÇİMER, Prof. Dr. Hasan KARAL, Prof. Dr. Hüseyin SERENCAM, Üniversitemizin akademik ve idari birim yöneticileri ile Kalite Komisyonu Üyeleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantı, Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU’nun açılış konuşması ile devam etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU yaptığı açılış konuşmasında, Üniversitemizde Kalite Güvencesi Sistemi çalışmalarının başlamasının ve bu çalışmaların Yükseköğretim Kalite Kurulu’nun belirlediği usul ve esaslar çerçevesinde planlı bir şekilde sürdürülmesinin, Üniversitemizin gelişim ve başarı düzeyine sağlayacak olduğu katkının önemine değinerek bu çerçevede, Kurumsal Dış Değerlendirme Programı ve Kurum İç Değerlendirme Raporu’nun hazırlanmasına ilişkin yürütülecek çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Toplantı, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Atilla ÇİMER’in, Üniversitemiz Kalite Güvencesi Sistemi çalışmalarının başlaması ve Kurum İç Değerlendirme Raporu Hazırlama Kılavuzu’nun tanıtılmasına ilişkin sunumlarını gerçekleştirmesinin ardından sona erdi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )