Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Üniversitemiz ile AFAD İl Müdürlüğü Arasında İş Birliği

05 Mart 2021 Cuma - Görüntülenme: 876

Üniversitemiz ile İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü arasında “Eğitim İş Birliği Protokolü” imzalandı.

Hazırlanan iş birliği protokolü, Trabzon Valisi İsmail USTAOĞLU başkanlığında, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan KARAL ve AFAD İl Müdürü Ömer KIRATLI tarafından imza altına alındı.

İmzalanan protokol kapsamında, Üniversitemiz personeli ve öğrencilerine, afet anında yaşamsal olarak nelere dikkat etmeleri, nasıl önlemler almaları gerektiği ve afetlere hazır olma bilincinin yükseltilmesine yönelik ilgili eğitimlerin uygun fiziki ve çevrim içi ortamlarda, belirlenecek program çerçevesinde yürütülmesi planlanıyor.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )