Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Trabzon Üniversitesi Çarşıbaşı Meslek Yüksekokulu Kuruluyor

26 Şubat 2021 Cuma - Görüntülenme: 1200


Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Üniversitemiz bünyesinde Çarşıbaşı Meslek Yüksekokulu kurulmasına onay verdi.

Üniversitemiz Rektörlüğünün, Çarşıbaşı ilçesinde Çarşıbaşı Meslek Yüksekokulu kurulmasına ilişkin teklifi YÖK tarafından uygun görüldü.

Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “2021 yılı Üniversitemiz için oldukça verimli ve bereketli geçiyor. Geçtiğimiz günlerde Üniversitemiz bünyesinde Yabancı Diller Yüksekokulu kurulması ve Tonya Meslek Yüksekokulu bünyesinde yeni programların açılmasına onay verilmesinin ardından şimdi de Yükseköğretim Kurulu Başkanlığımız, Çarşıbaşı ilçemizde Çarşıbaşı Meslek Yüksekokulu kurulmasına ilişkin teklifimizi uygun gördü. Meslek Yüksekokulumuzun mümkün olan en kısa süre içinde eğitim-öğretim faaliyetlerine başlaması için ilgili süreci ve gerekli çalışmaları tüm paydaşlarımızla birlikte özenle sürdüreceğiz. Çarşıbaşı Meslek Yüksekokulumuzun Üniversitemiz, Çarşıbaşımız, şehrimiz ve ülkemiz için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, son derece mutluluk duyduğumuz bu kararın alınmasında, başta YÖK Başkanımız Sayın M.A. Yekta SARAÇ Bey ve Kurul Üyeleri olmak üzere emeği ve katkısı bulunan herkese gönülden teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )