Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Üniversitemizde Trabzon’un Kurtuluşunun 103. Yıl Dönümü Münasebetiyle Kutlama Töreni Yapıldı

24 Şubat 2021 Çarşamba - Görüntülenme: 792


Trabzon’un düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yıl dönümü dolayısıyla
Üniversitemiz Atatürk Anıtı önünde düzenlenen Kutlama ve Çelenk Sunma Töreni’ne Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU, Rektör Yardımcılarımız, Yönetim Kurulu ve Senato Üyelerimiz ile akademik ve idari personelimiz katıldı.

Günün önemi hakkında takdim konuşmasıyla başlayan tören, Rektörümüz tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Tören, hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )