Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Pandemi Sonrası Bölgesel Kalkınma Toplantısı Gerçekleştirildi

19 Şubat 2021 Cuma - Görüntülenme: 943

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından ulusal kalkınmada yerel yönetimlerin yeri ve önemini vurgulamak amacıyla düzenlenen “Pandemi Sonrası Bölgesel Kalkınma Toplantıları”nın üçüncüsü Trabzon’da gerçekleştirildi.
 
Trabzon Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya TBB ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma ŞAHİN, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Hasan SUVER, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali DÖNMEZ, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Başkan Vekili Dr. Muhammed ADAK, Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış YENİÇERİ, Trabzon Valisi İsmail USTAOĞLU, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat ZORLUOĞLU, Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI, ilçe ve bölge belediye başkanları, kamu kurumu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile akademisyenler katıldı.
 
Açılış ve anahtar konuşmaların yapıldığı ve teknik sunumların aktarıldığı toplantı, “Kent Ekonomisi” ve “Akıllı Şehirler” olmak üzere iki oturum halinde gerçekleşti.

Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU’nun başkanlığında gerçekleşen “Kent Ekonomisi” başlıklı birinci oturumda, Giresun Belediye Başkanı Aytekin ŞENLİKOĞLU, Rize Belediye Başkanı Rahmi METİN ve Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Hakan GÜLTEKİN konuya dair sunum yaptılar.

“Akıllı Şehirler” başlıklı ikinci oturumda ise Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI’nın başkanlığında, Bayburt Belediye Başkanı Hükmü PEKMEZCİ, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan ÇİMEN ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Onur ADIYAMAN tarafından sunumlar yapıldı.
 
Toplantı, günün anısına hatıra fotoğrafı çekimlerinin ardından sona erdi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )