Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Rektörümüzden Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’ne Ziyaret

04 Şubat 2021 Perşembe - Görüntülenme: 677

Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU, Üniversitemiz Kurumsal İletişim Koordinatörü Prof. Dr. Bahar YALIN ile birlikte yenileme çalışmaları tamamlanan Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette, Trabzon basınının ulusal ve yerel basın içerisindeki tarihi önemine ve etkin rolüne değinen Rektörümüz, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nin şehrimizin köklü değerlerinden ve önemli dinamiklerinden biri olduğunu belirterek Cemiyet Başkanı Ersen Veda KÜÇÜK’e yenilenen hizmet binası için hayırlı olsun temennilerini iletti.

Başta basın ve iletişim alanı olmak üzere akademik, sosyal ve kültürel konularda paydaşlık ve kurumsal iş birliği anlayışının daha da geliştirilip güçlendirilmesine büyük katkı sağlayacağına vurgu yapılan ziyaret, Rektörümüzün basın mensuplarının sorularını yanıtlaması ve Cemiyet Başkanı KÜÇÜK’e günün anısına hediye takdiminin ardından sona erdi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )