Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Rektörümüz, Dönüşen Dünyada Liderler Çalıştayı’na Katıldı

27 Ocak 2021 Çarşamba - Görüntülenme: 842

Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından altıncısı düzenlenen Dönüşen Dünyada Liderler Çalıştayı’na katıldı.

Yükseköğretim kurumlarının rektörlerinin liderlik yaklaşımlarına katkı sunabilmek amacıyla düzenlenen çalıştay, YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muzaffer ELMAS ve YÖKAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Sibel AKSU YILDIRIM’ın açılış konuşmaları ile başladı.

EFQM Türkiye Elçisi ve Yetkili Eğitmeni Celal SEÇKİN’in moderatörlüğünde çevrim içi olarak gerçekleştirilen çalıştayda “VUCA Dünyasında Liderlik”, “Temel Kavramlar ve Liderlik”, “Kurum Kültürü ve Değerler” ve “Liderlik Davranışları” başlıklı dört ana bölüm kapsamında bireysel ve grup temelli çalışmalar ve çeşitli sunumlar yapıldı.

Gün boyunca devam eden çalıştay, değerlendirme anketinin uygulanması ve değerlendirmelerin yapılmasının ardından sona erdi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )