Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Üniversitemiz ile Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Dağcılık Federasyonu Arasında İş Birliği

14 Ocak 2021 Perşembe - Görüntülenme: 700

Üniversitemiz ile Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Dağcılık Federasyonu arasında 2021 Dağ Kayağı Şampiyonası’nın düzenlenmesi ve bölgede dağ kayağı, dağcılık ve spor tırmanış branşlarının gelişmesine yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

Hazırlanan iş birliği protokolü, Büyükşehir Belediyesi’nde düzenlenen törende Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih BEKTAŞ, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ahmet ADANUR, Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal ÖZTÜRK ve Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Ersan BAŞAR tarafından imza altına alındı.

İmzalanan protokol kapsamında, 2021 yılında yapılacak olan Dağ Kayağı Türkiye Şampiyonası’nın İlimiz Çaykara ilçesi Haldizen (Demirkapı) Yaylası’nda düzenlenmesi ve Türkiye Dağcılık Federasyonu bünyesinde bulunan branşların İlimizde gelişiminin ve sürdürebilirliğinin sağlanması amaçlanıyor.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )