Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Akademisyenlerimize TÜBİTAK Proje Desteği

10 Ocak 2021 Pazar - Görüntülenme: 896

TÜBİTAK "1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı" kapsamında 2020 yılı 1. döneminde sunulan ve bir sonraki dönemi beklemeden tekrar başvuru yapılmasına imkan sağlanan projeler değerlendirildi ve 154 proje arasından desteklenmeye karar verilen projeler açıklandı.

Değerlendirme sonuçlarına göre Üniversitemiz Fatih Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü Matematik Eğitimi Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Tuğba Öztürk’ün “Matematiksel Düşünmeyi Merkeze Alan Argümantasyon Tabanlı Bir Öğretimin Sınıf Kültürü Üzerindeki Etkisinin İncelenmesi: Sosyomatematiksel Normlar Üzerine Bir Çalışma” adlı projesi ile Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Medine Özmen’in “Ortaokul Matematik Öğretmenlerinin İstatistiği Öğretme Bilgilerini Geliştirmeye Yönelik İstatistiksel Süreç Temelli Bir Eğitim Programının Tasarlanması, Uygulanması ve Değerlendirilmesi” adlı projesi desteklenmeye karar verilen projeler arasında yer aldı.

Akademisyenlerimizi tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )