Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Etkileşimli Değerlendirme Alanı TÜBİTAK 1001 Projesi’nin Tanıtımı Gerçekleştirildi

06 Ocak 2021 Çarşamba - Görüntülenme: 891

TÜBİTAK 1001 COVID-19 özel çağrısı kapsamında desteklenen ve Üniversitemiz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zeynep TATLI'nın yürütücülüğünde tamamlanan Etkileşimli Değerlendirme Alanı (EDA) Projesi, Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (YEĞİTEK) Genel Müdürlüğüne tanıtıldı.

Çevrim içi olarak düzenlenen toplantıya Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU, YEĞİTEK Genel Müdürü Anıl YILMAZ, Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı M. Hakan BÜCÜK ile beraberindeki heyet katıldı.

Gerçekleştirilen toplantıda, proje ekibi tarafından tanıtılan EDA'nın çevrim içi eğitim sürecinde kullanılması ve kapsamının geliştirilmesi yönünde fikir alışverişinde bulunuldu.

YEĞİTEK Genel Müdürü Anıl YILMAZ toplantıda yaptığı konuşmada, eğitim teknolojilerine yönelik geliştirilen bu türden projelere ihtiyaç duyulduğunu ifade ederek Trabzon Üniversitesi’nin deneyimli kadrosuyla benzeri ortak projelerin geliştirilmesi yönündeki potansiyelini vurguladı. Konuşmasının devamında YILMAZ, EDA’dan ve Trabzon Üniversitesi’nin bu alandaki bilgi ve tecrübesinden Eğitim Bilişim Ağı’nın (EBA) geliştirilmesinde de yararlanabileceklerini belirtti.

Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU ise özverili çalışmalarından dolayı proje ekibine, sürece sunduğu destek ve önemli katkılardan dolayı Trabzon Milletvekili Bahar AYVAZOĞLU’na, YEĞİTEK Genel Müdürü Anıl YILMAZ’a ve ayrıca projenin tamamlanmasında emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek MEB ile gerçekleştirilecek ortak çalışmaların artması temennisinde bulundu.

 

Proje yürütücüsü Doç. Dr. Zeynep TATLI

PROJE DANIŞMANLARI

Prof. Dr. Taner ALTUN

Prof. Dr. Tolga ERDOĞAN

Prof. Dr. Ünal ÇAKIROĞLU

 

PROJE ARAŞTIRMACILARI

Doç. Dr. Derya ÇELİK

Doç. Dr. Gönül GÜNEŞ

Doç. Dr. Sibel ER NAS

Dr. Öğr. Üyesi Fatih ORÇAN

Dr. Öğr. Üyesi Mehmet KOKOÇ

 

PROJE BURSİYERLERİ

Arş. Gör. Havva YAMAN

Göksel ÇELENK

Şeyma TURAN

Şeyma Nur BEKAR

Şenem ALKAN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )