Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Üniversitemiz ile Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Arasında İş Birliği

30 Aralık 2020 Çarşamba - Görüntülenme: 753

Üniversitemiz ile Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü arasında “Bilim ve Sanat Merkezlerinde Görev Yapan Öğretmenlerin Lisansüstü Eğitimlerine İlişkin İş Birliği Protokolü” imzalandı.

Hazırlanan iş birliği protokolü, çevrim içi olarak düzenlenen törende Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU ve Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir GÜL tarafından imza altına alındı.

İmzalanan protokol kapsamında, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı bilim ve sanat merkezlerinde görev yapan öğretmenlerin Üniversitemiz  bünyesindeki bölümlerde lisansüstü eğitim almalarına imkân sağlayarak güncel bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda Üniversitemizin imkân ve deneyimlerinden yararlanmaları ve lisansüstü eğitim ile elde ettikleri bilgi ve deneyimlerini bilim ve sanat merkezlerine aktarmaları amaçlanıyor.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )