Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU Anadolu Ajansı’nın “Yılın Fotoğrafları” Oylamasına Katıldı

22 Aralık 2020 Salı - Görüntülenme: 1015

Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU, Anadolu Ajansı (AA) tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve AA muhabirlerinin yurt içinde ve dışında çektiği fotoğrafların oylamaya sunulduğu “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katıldı.

Oylama kapsamında “haber”, “spor” ve “yaşam” kategorilerinde yer alan toplam 76 fotoğraf arasından tercihlerini yapan Rektörümüz, haber kategorisinde Muhammed Enes Yıldırım’ın “Ayasofya’da 86 Yıl Sonra İbadet”, spor kategorisinde Fecri Balık’ın “Lastiklerden Voleybol Sahası”, yaşam kategorisinde ise Muhammed Said’in “Muhammed Bebeğin Mutluluğu” isimli fotoğrafı için oy kullandı.

Oylama sonrasında AA muhabirlerine düşüncelerini aktaran Rektörümüz, Anadolu Ajansı’nın geleneksel hale getirdiği “Yılın Fotoğrafları” oylamasında haber, spor ve yaşam kategorilerinde yer alan fotoğrafların hepsinin birbirinden güzel ve kendine özgü özellikleri olduğunu belirterek tercihte bulunmanın zor olduğunu ifade etti.

Rektörümüz, açıklamalarının devamında Anadolu Ajansı’nın asırlık ve millî bir haber ajansı olduğunu vurgulayarak geçmişten günümüze kadar topluma haber hizmeti sunan AA çalışanlarına, yöneticilerine ve ayrıca geleneksel hale gelen bu anlamlı projede emeği bulunan herkese teşekkür etti.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )