Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Üniversitemiz ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında İş Birliği Protokolleri İmzalandı

01 Aralık 2020 Salı - Görüntülenme: 685

Üniversitemiz ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Ölçme Değerlendirme Merkezi”, “Üniversiteye Yolculuk”, “Trabzon Öğretmen Akademisi” ve “Trabzon Naci Orhan Bilgisayar Bilimleri Merkezi” başlıklı projelere yönelik iş birliği protokolleri imzalandı.

Hazırlanan iş birliği protokolleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen törende Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU ve İl Milli Eğitim Müdürü Hızır AKTAŞ tarafından imza altına alındı.

İmza altına alınan “Ölçme Değerlendirme Merkezi İş Birliği Protokolü” kapsamında, 2023 Eğitim Vizyonu’nda hedeflenen ölçme ve değerlendirme yaklaşımları temel alınarak; farklı branş ve öğrenim düzeylerinde akıl yürütme, eleştirel düşünme, yorumlama, tahmin etme ve benzeri zihinsel becerilerin sınanmasının öne çıktığı öğretim sürecinin geliştirilmesi ve “Öğrenci Başarı İzleme Araştırması”nın yürütülmesine akademik düzeyde katkı sağlanması; “Üniversiteye Yolculuk Projesi İş Birliği Protokolü” kapsamında, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki 11 ve 12. sınıf öğrencilerine merkezi sınavlara hazırlıkları için deneme sınavı uygulamaları yapılması ve kariyer planlamalarına rehberlik sağlanması; “Trabzon Öğretmen Akademisi İş Birliği Protokolü” kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapmakta olan öğretmen ve yöneticilerin bilişsel, pedagojik, yöntem ve bilimsel yetkinliklerinin artırılması; “Trabzon Naci Orhan Bilgisayar Bilimleri Merkezi Projesi İş Birliği Protokolü” kapsamında ise Trabzon Naci Orhan Bilgisayar Bilimleri Merkezi öğrencilerine teknoloji okuryazarlığı becerilerinin kazandırılması, teknolojiyi etkin ve aktif bir şekilde kullanabilmeleri ve gelecekte bilim ve sanayi alanlarına önemli ölçüde katkı sunabilecek birer vatandaş olmalarını sağlamak için taraflar arasındaki iş birliğinin kurulması amaçlanıyor.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )