Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

RTEÜ Rektörü KARAMAN’dan Rektörümüze Ziyaret

19 Kasım 2020 Perşembe - Görüntülenme: 987

Recep Tayyip ERDOĞAN Üniversitesi (RTEÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU’yu makamında ziyaret etti.

Ziyarette, Üniversitemiz ve RTEÜ arasındaki iş birliği konuları ve eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında görüş alışverişi yapıldı.

Yapılan ziyaretten büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Rektörümüz, RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek günün anısına hediye takdiminde bulundu.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )