Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Trabzon Kent Konseyi’nden Rektörümüze Ziyaret

18 Kasım 2020 Çarşamba - Görüntülenme: 696

Trabzon Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Hasan KARAL ve beraberindeki temsilci heyet, Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU’yu makamında ziyaret etti.

Ziyarette, Üniversitemiz ve Kent Konseyi arasındaki iş birliğinin önemi üzerinde durularak gerçekleştirilebilecek ortak proje ve faaliyetlere ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

Yapılan ziyaretten büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Rektörümüz, Trabzon Üniversitesi olarak şehrimiz ve ülkemiz için hizmet üreten kurum ve kuruluşlarla olan iş birliklerine büyük önem verdiklerini ifade ederek Trabzon Kent Konseyi Başkanı KARAL ve beraberindeki heyete nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkürlerini iletti.

Ziyaretin sonunda Rektörümüz, Trabzon Kent Konseyi Başkanı KARAL’a günün anısına plaket Türk Bayrağı ve 2 ciltlik “I. Uluslararası Geçmişten Günümüze Trabzon’da Dini Hayat Sempozyumu” bildirilerinin yer aldığı kitabı hediye etti.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )