Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Üniversitemizde Binlerce Fidan Toprakla Buluştu

11 Kasım 2020 Çarşamba - Görüntülenme: 1133

Millî Ağaçlandırma Günü kapsamında, Trabzon Valiliği himayelerinde ve Üniversitemiz ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte Merkez Kampüsümüzde yaklaşık 4 bin fidan dikimi gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonunda ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun tüm kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak ve gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye’yi miras bırakmak amacıyla bu yıl “Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes” sloganıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında, Üniversitemizin farklı alanlarında yaklaşık 4 bin fidan toprakla buluşturuldu.

Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğine Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU’nun yanı sıra, Trabzon Valisi İsmail USTAOĞLU, Garnizon Komutan Vekili Per. Albay Erdem CANBOLAT, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat ZORLUOĞLU, İl Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin TUNCEL, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Orhan SIRMA, İl Emniyet Müdürü Metin ALPER, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri EKİM, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Atilla ÇİMER, Prof. Dr. Hasan KARAL, Prof. Dr. Hüseyin SERENCAM, Orman Bölge Müdürü Emin YILMAZ, İl Tarım ve Orman Müdürü Cahit GÜLBAY, Orman İşletme Müdürü Savaş AYVAZ, çok sayıda kamu kurum ve kuruluş yöneticisi, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, basın mensupları ile akademik ve idari personellerimiz katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlik, açılış ve protokol konuşmaları, katılımcıların fidan dikimlerini gerçekleştirmesi ve hatıra fotoğrafı çekimlerinin ardından sona erdi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )