Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

KTÜ Rektörü ÇUVALCI’dan Rektörümüze Ziyaret

05 Kasım 2020 Perşembe - Görüntülenme: 801

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektörü Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI, Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU’ya iade-i ziyarette bulundu.

Ziyarette, Üniversitemiz ve KTÜ arasında devam eden iş birliği projelerinin mevcut durumları ve eğitim-öğretim faaliyetlerine ilişkin konular hakkında görüş alışverişi yapıldı.

Yapılan ziyaretten büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Rektörümüz, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI’ya ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )