Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

TÜRKSOY Genel Sekreteri Sayın KASEİNOV’dan Rektörümüze Ziyaret

16 Ekim 2020 Cuma - Görüntülenme: 995

Kazakistan Kültür Eski Bakanı ve Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Sn. Düsen KASEİNOV ve beraberindeki heyet, Rektörümüz Sn. Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU’yu makamında ziyaret etti.

Ziyarette, Üniversitemiz ve TÜRKSOY arasında bilimsel, kültürel ve sanatsal alanlarda gerçekleştirilebilecek ortak proje ve karşılıklı iş birliği konuları görüşüldü.

Yapılan ziyaretten büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Rektörümüz, Genel Sekreter KASEİNOV ve beraberindeki heyete teşekkür etti.

Ziyaretin sonunda Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU ve TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen KASEİNOV, günün anısına karşılıklı hediye takdiminde bulundu.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )