Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Tolga ERDOĞAN’dan Eğitim Müşavirleri ve Ataşelere Seminer

10 Ekim 2020 Cumartesi - Görüntülenme: 1371

Üniversitemiz Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tolga ERDOĞAN, Millî Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün “Eğitim Diplomasisi Seminerleri” kapsamında eğitim müşavirleri ve ataşelere ‘Diplomasi MARİFET İster’ başlıklı çevrim içi seminer verdi.

Çin’den Toronto’ya kadar dünyanın farklı ülkelerinde görev yapan tüm eğitim müşaviri ve ataşeleri ile çevrim içi seminerde bir araya gelen ERDOĞAN, bir diplomatta olması gereken nitelikler, farklı ülkelerin vatandaşları ile eğitim etkinlikleri aracılığıyla iletişim sağlama, eğitim sahasına ilişkin diplomatik becerileri geliştirme konularını çevrim içi temassız interaktif oyunlarla anlattı.

Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu EYİSOY DALKIRAN’ın da katıldığı seminerde, eğitim diplomasisi üzerine etkileşimli, keyifli ve öğretici bir paylaşım gerçekleştirildi. Genel Müdür DALKIRAN, öğretim üyemiz Prof. Dr. Tolga ERDOĞAN’a verdiği bilgiler ve etkileşimli paylaşım için teşekkür etti.

Üniversitemiz adına öğretim üyemiz Prof. Dr. Tolga ERDOĞAN’a bu anlamlı çalışmasından dolayı teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )