Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Üniversitemiz, Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Arasında Spor İş Birliği

09 Ekim 2020 Cuma - Görüntülenme: 1038

Üniversitemiz, Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında “Spor İş Birliği Protokolü” imzalandı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleşen protokol imza törenine Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU’nun yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat ZORLUOĞLU, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Hasan KARAL ve Prof. Dr. Hüseyin SERENCAM, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Fatih BEKTAŞ, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ahmet ADANUR, Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal ÖZTÜRK ve basın mensupları katıldı.

Hazırlanan iş birliği protokolü Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat ZORLUOĞLU ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal ÖZTÜRK tarafından imza altına alındı.

Şehrimiz ve ülkemiz gençlerine hizmet etmek ve spor altyapısını oluşturmak amacıyla imzalanan protokol kapsamında, Trabzon sporuna destek verilmesi, tesislerin verimli ve ulaşılır olması, sporda farkındalık yaratabilme, spor kültürü oluşturabilme, spor eğitimi, eğiticilerin eğitimi, branş çeşitliliği, sporda sorunların belirlenmesi ve kurumlar arası iş birliğinde bulunmak üzere sosyal manada rekreatif amaçlı performans açısından lisanslı sporcu sayısının artırılması ve olimpik sporcu yetiştirilmesi mutabakatına varıldı.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )