Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Üniversitemiz ile Karadeniz Teknik Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

10 Eylül 2020 Perşembe - Görüntülenme: 1848

Üniversitemiz ile Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) arasında aralarında Hukuk Fakültemizin de bulunduğu bazı taşınmazların kullanım ve devrine ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlük makamında gerçekleşen protokol imza törenine Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI ve Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU’nun yanı sıra, KTÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Halil İbrahim OKUMUŞ, Prof. Dr. Akif CİNEL, Prof. Dr. Cemil RAKICI, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan KARAL, KTÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Bünyamin ER ile Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Recep NARTER katıldı.

Söz konusu protokol, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI ve Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU tarafından imza altına alındı.İmzalanan protokol kapsamında KTÜ Kanuni Kampüsü’nde bulunan Üniversitemiz Hukuk Fakültesi mevcut binasında eğitim-öğretim faaliyetlerine devam edecek.

Protokol imza törenini değerlendiren KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI,
“Trabzon Üniversitesi (TRÜ) ve KTÜ arasında bazı arazi ve binaların devir-teslim ve kullanımına ilişkin akdedilen bu protokol sayesinde TRÜ Hukuk Fakültesinin kampüsümüz içerisinde hizmet vermeye, eğitim-öğretim yapmaya devam etmesi üzerinde anlaşma sağladık. İnanıyorum ki TRÜ Hukuk Fakültesi, gerekli çalışmaların mümkün olan en kısa süre içinde tamamlanmasıyla kendi kampüsünde ve binasında eğitim-öğretime başlayacaktır. Bu konuda TRÜ Rektörü Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU hocamıza güvenimiz tamdır. Sayın hocamıza anlayış, katkı ve katılımları dolayısıyla teşekkür ediyoruz” dedi.

Protokol imza töreni vesilesiyle düşüncelerini aktaran Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU ise, “Öncelikle bu yakın anlayış ve iş birliği nedeniyle TRÜ ailesi olarak sizlere müteşekkiriz. Bu protokol sayesinde KTÜ tarafından Üniversitemize önemli katkılar sağlanmış olacak. Bir taraftan Hukuk Fakültemiz gibi önemli bir Fakültemizin KTÜ kampüsü içerisinde eğitim-öğretimine devam etmesi, diğer taraftan iki üniversite arasındaki yakın iş birliğinin somut bir göstergesi olarak imzaladığımız bu protokol bizim açımızdan son derece değerli ve anlamlıdır. Buna imkân sağlayan Sayın Rektörümüze şahsım, Fakültem ve Üniversitem adına çok teşekkür ediyorum. Bu yakın iş birliği ve dayanışma anlayışının her iki Üniversitemiz için devamını diliyor, ev sahipliğiniz ve hamiyetperverliğiniz için sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu vesileyle protokolümüzün her iki Üniversitemiz, öğrencilerimiz, akademik ve idari personelimiz ile şehrimiz ve ülkemiz  için hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )