Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Rektörümüzden KTÜ Rektörüne Hayırlı Olsun Ziyareti

18 Ağustos 2020 Salı - Görüntülenme: 1599

Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Atilla ÇİMER, Prof. Dr. Hasan KARAL ve Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Recep NARTER ile birlikte Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Yapılan ziyarette, iki üniversite arasında bilimsel, kültürel ve sosyal alanlarda gerçekleştirilebilecek ortak projeler ve karşılıklı iş birliği bağlarının güçlendirilmesi konuları ele alındı.

Ziyaretin sonunda Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU, Rektör ÇUVALCI’ya hediye takdim ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )