Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

15 Temmuz Fotoğraf ve Afiş Tasarımı Sergisi Açıldı

15 Temmuz 2020 Çarşamba - Görüntülenme: 1565

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Trabzon Valiliği koordinasyonunda, Üniversitemiz İletişim Fakültesi, Fatih Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği Programı, Büyükşehir Belediyesi ve Ortahisar Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği “15 Temmuz Fotoğraf ve Afiş Tasarımı Sergisi” açıldı.

15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı’nda düzenlenen serginin açılışına Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU’nun yanı sıra, Vali Yardımcısı Sayın Nusret ŞAHİN, Rektör Yardımcılarımız Sayın Prof. Dr. Atilla ÇİMER ve Sayın Prof. Dr. Hasan KARAL, akademik personellerimiz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sergi kapsamında, ülke genelinde 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası objektiflere yansıyan mücadeleye ait 15 afiş tasarımı ve 30 fotoğraf yer alıyor.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )