Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

İletişim Fakültemize Birincilik Ödülü

22 Haziran 2020 Pazartesi - Görüntülenme: 1818

İletişim Fakültesi Reklam Atölyesi öğrencilerimiz Serdar DEMİR ve Nurullah Orhan CABRİ, Envy Awards RYD (Reklam Yaratıcıları Derneği) ve Marketing Türkiye iş birliği ile sosyal fayda iletişimi alanında düzenlenen yarışmada birincilik ödülü kazandılar.

Doğru balık tüketimi konusunda kamuoyunda farkındalık yaratmak amacıyla bu yıl ilki hayata geçirilen yarışmada öğrencilerimiz, Arş. Gör. Bahadır Burak SOLAK’ın koordinatörlüğünde hazırlamış oldukları “Olta” isimli filmleriyle video kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldüler.

Elde edilen başarı hakkında açıklamalarda bulunan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdem TAŞDEMİR, bu tarz sosyal fayda iletişimi alanında yapılan çalışmaları fakülte olarak desteklediklerinin altını çizerek, “Her zaman öğrenci uygulama çalışmalarına önem veriyoruz. Bunların neticesinde bu tarz güzel sonuçlarla karşılaşıyoruz. Bu bizi hem mutlu ediyor hem de motivasyonumuzu artırıyor. Doğru yolda olduğumuzu ödüllerle bir kez daha anlıyoruz. Öncelikle koordinatör hocamız Arş. Gör. Bahadır Burak SOLAK’ı sonrasında öğrencilerimi tebrik ediyorum.” dedi.

Yarışmada dereceye giren öğrencilerimizi kutlayan Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU ise şu ifadeleri kullandı: “Doğru balık tüketimi konusunda kamuoyunda farkındalık oluşması amacıyla bu yıl ilki düzenlenen bu önemli yarışmada, öğrencilerimizin Üniversitemiz adına birincilik ödülü kazanması bizleri son derece mutlu etmiştir. Bu vesileyle, yarışmada birincilik ödülü kazanan öğrencilerimiz başta olmak üzere; onları yarışmaya hazırlayıp destekleyen koordinatör Araştırma Görevlimiz Bahadır Burak SOLAK ile İletişim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Erdem TAŞDEMİR’i ve emeği geçen herkesi gönülden kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )