Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Öğrencimizi Tebrik Ediyoruz

25 Mayıs 2020 Pazartesi - Görüntülenme: 3797

Üniversitemiz Tonya Meslek Yüksekokulu Sağlık Bakım Hizmetleri Bölümü Yaşlı Bakım Programı öğrencisi Meryem TOPAL, Gençlik ve Spor Bakanlığı - Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Karantina ve Ramazan Günleri Korona-Metre Etkinlikleri’nde Türkiye genelinde dereceye girerek 5. (beşinci) oldu.

11 Mayıs 2020 Saat 15.00’te başlayıp, 13 Mayıs 2020 saat 24.00’te sona eren etkinlik kapsamında öğrencilerden; Koronavirüs Pandemisi öncesinde, Pandemi esnasında ve Pandemi süreci bittikten sonra; başta sağlık, spor, ekonomi, teknoloji, manevi ve psikolojik destek alanlarında olmak üzere yapılanlardan hariç, sürece katkı anlamında yapılması ve olması gerekenlerin neler olabileceği şeklinde sorular yöneltilerek, önerilebilecek proje ve öneriler internet üzerinden talep edildi. Yoğun katılımın görüldüğü etkinliğe gönderilen proje ve öneriler içinden, Üniversitemiz Tonya Meslek Yüksekokulu öğrencisi Meryem TOPAL’ın projesi, Ülke genelinde dereceye girerek 5. oldu ve mansiyon ödülü kazandı. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )