Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Vakfıkebir MYO’da “Girişimcilik Günleri 2020” Tamamlandı

10 Mart 2020 Salı - Görüntülenme: 1941

Trabzon Üniversitesi Vakfıkebir MYO Konferans Salonu'nda, 02-03-04 Mart 2020 tarihleri arasında toplam dört oturum halinde gerçekleşen “Girişimcilik Günleri 2020” etkinliğine Vakfıkebir MYO akademik, idari personeller ile öğrencilerin yanı sıra çevre meslek yüksekokulu öğrencileri de yoğun ilgi gösterdi.

Girişimcilik günlerinin ilk oturumunda, KOSGEB Trabzon Müdürlüğü yetkilisi Uzman Kürşat Mazlum tarafından KOSGEB’in tanıtımı başta olmak üzere, KOSGEB tarafından girişimcilere yönelik sağlanan finansman destekleri ile ilgili bilgi verdi. Girişimcilik günlerinin ikinci oturumunda, Crakers Pizza yetkilisi İsrafil Gençoğlu tarafından öğrencilere, girişimcilik ile ilgili temel bilgiler verildikten sonra "Franchise nedir? Nasıl bir süreç izlenmelidir?" konusu ele alındı.  Üçüncü oturumda ise, Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Aydın Gelleci ve TAKA gazetesi yazarı Tuncay Hacıfettahoğlu basın alanındaki tecrübelerini öğrencilere aktardı. Son olarak, Girişimcilik günlerinin dördüncü oturumunda, CEMSAN yönetim kurulu üyesi Cemil Albayrak ve Büyükliman Postası Gazetesi imtiyaz sahibi ve Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Ahmet Kamburoğlu girişimcilik alanındaki tecrübelerini öğrencilere anlattılar.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )