Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

2. Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı Başladı

10 Mart 2020 Salı - Görüntülenme: 2063

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi öncülüğünde, Üniversitemiz ve bölgemizdeki dokuz üniversitenin iş birliğiyle düzenlenen 2. Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı açılış töreni, Karadeniz Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşti.

Akyazı Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park Stadyumu’nda gerçekleşen açılış törenine Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Mehmet Cahit TURHAN ve Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU’nun yanı sıra; Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim ATAY, Trabzon Valisi İsmail USTAOĞLU, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla ATAMAN, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman BAYKAL ve paydaş olan üniversite rektörleri, şehrimizin mülki ve idari erkanı ile kamu kurumu yöneticileri, özel sektör temsilcileri, akademisyenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bölgemizin en büyük kariyer etkinliği olma özelliğine sahip olan 2. Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı açılış töreni, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Açılış ve selamlama konuşmaları ile devam eden tören, protokol erkanının açılış kurdelesini kesmesi ve ardından fuaye alanında kurulan stantları gezerek firma yetkilileri ve öğrenciler ile görüş alışverişinde bulunmasıyla sona erdi.

Şehrimiz ve bölgemizdeki üniversiteli ve mezun gençleri, ülkemizin önde gelen firma ve kurumlarının insan kaynakları ve işe alım uzmanları ile bir araya getirerek istihdam ve staj olanakları konularında birebir görüşme imkânı sağlamak amacıyla düzenlenen fuar iki gün boyunca devam edecek.

200’den fazla firma ve kurumun katılımcı olduğu fuarda sunumlar, seminerler, söyleşiler, eğitim programları, atölye çalışmaları ile kariyer ve iş dünyasına yönelik bilgilendirme toplantıları yapılacak.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )