Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

İslam Araştırmalarında Yeni İmkânlar: KURAMER Kütüphane Programı

02 Mart 2020 Pazartesi - Görüntülenme: 3171

Dr. Mehmet APAYDIN’ın hazırladığı, binlerce kitabı ihtiva eden KURAMER KÜTÜPHANE PROGRAMI 29 Şubat 2020 Cumartesi günü fakültemizde tanıtıldı. İstanbul’dan Fakültemize gelerek programın muhtevası ve özellikleri hakkında bilgilendirme yapan ve bilgisayar üzerinden uygulamalı olarak nasıl kullanılacağını gösteren APAYDIN, büyük emeklerle hazırladığı programı bütün ilim dünyasına ücretsiz armağan ettiğini söyledi. Sunum esnasında, lisansüstü öğrencilerimiz ve fakültemiz akademik personeli şahsi bilgisayarları ile programın kullanımı üzerine pratik yapma imkânı buldular.
Kaynaklara ulaşma noktasında programın pratik yönleri hakkında bilgi veren APAYDIN, rivâyetlerin anlaşılması noktasında yeni bir sistem önerisi olan Bütünsel Yaklaşım metodunu da örneklerle anlattı. Akademisyenlerimizin soruları ile katkıda bulunduğu sunum, Fakültemiz Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Süleyman GÜR’ün hediye takdimi ile nihayete erdi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )