Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Güzel Sanatlar Fakültesi 2019-2020 Eğitim-Öğretim Bahar Yarıyılı Açılış Töreni ve Fotoğraf Sergisi

24 Şubat 2020 Pazartesi - Görüntülenme: 2981

Trabzon Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin düzenlediği 2019-2020 Eğitim Öğretim Bahar Yarıyılı Etkinlikleri kapsamında, Bahar Yarıyılı Açılış Töreni ve Mustafa Reşat SÜMERKAN’ın İnşaat İşleri- Gece Işığında konulu Fotoğraf sergisi 19 Şubat 2020 tarihinde saat 17.00’da Güzel Sanatlar Fakültesi’nde açılmıştır.

Açılışa Akçaabat Kaymakamı Ramazan KURTYEMEZ, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri EKİM, Akçaabat Belediye Başkan Yardımcısı Serkan ÖZDEMİR, Trabzon Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan KARAL ve Prof. Dr. Atilla ÇİMER, İlçe Emniyet Müdürü Fahrettin SADULLAHOĞLU, Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Erkan AYDINTAN ve Trabzon Üniversitesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Elemanları ve öğrencileri katılmıştır.

Açılış Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sonay ÇEVİK’in konuşmalarıyla başlamıştır. Prof. Dr. Sonay ÇEVİK’in Mustafa SÜMERKAN’a günün anısına ithafen ve Güzel Sanatlar Fakültesi eski Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ayhan KARADAYI’ya hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etmiştir.

Sergi, izleme ve kokteyl ile son bulmuştur. Sergi 28 Şubat 2020 tarihine kadar devam edecektir.

 

Mustafa Reşat SÜMERKAN

Mustafa Reşat SÜMERKAN 1953 yılında Trabzon’da doğdu. 1977 yılında KTÜ Mimarlık Bölümü'nden mezun olarak, bu bölümün Yapı Bilgisi Anabilim Dalı’na asistan olarak atandı. Yrd. Doç. Dr. olarak sürdürdüğü görevinden Mart 2007’de emekli oldu.

SÜMERKAN fotoğrafla 1970 yılında tanıştı. 14 kişisel sergi açtı. Çok sayıda saydam gösterisi gerçekleştirdi, toplu fotoğraf sergilerine katıldı. Bölümünde meslek dersleri yanında 1985 – 2005 yılları arasında KTÜ Güzel Sanatlar Bölümü, Mimarlık ve İç Mimarlık Bölümlerinde Fotoğraf Seçme Dersleri ile yine Mimarlık Bölümü’nde “Mimari Fotoğraf” doktora derslerini de verdi. 1987 yılında kurulan Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği (Foto Forum)’un yönetim kurulları ve Temel Eğitim kurslarında görevler aldı. Ulusal yarışmalarda jüri üyeliklerinde bulundu. Katıldığı yarışmalarda ödüllendirilmiş fotoğrafları da olan SÜMERKAN, evli ve iki çocuk babasıdır.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )