Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

ÜNİ-DOKAP 2020 Yılı İlk Üst Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

18 Şubat 2020 Salı - Görüntülenme: 2081

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı Üniversiteler Birliği (ÜNİ-DOKAP) 2020 yılı ilk üst kurul toplantısı, bu yılın dönem başkanlığını yürütecek olan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Dönem başkanı Rektör Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN’ın ev sahipliğinde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Yönetim Kurulu Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU’nun yanı sıra; Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman ELMACI, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin TİLKİ, Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan İNAN, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk COŞKUN, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz CAN, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim ZEYBEK, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman BAYKAL, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait BİLGİÇ, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali AKDOĞAN, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut AYDIN, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat DALGIN, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin ŞAHİN ve DOKAP Başkanı Yusuf MENGİ katıldı.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Atilla ÇİMER ve ilgili üniversitelerin rektör yardımcılarının da iştirak ettiği bir diğer toplantı ise Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali BİLGİN başkanlığında yapıldı.
Gerçekleştirilen toplantılarda, DOKAP Bölgesinde yer alan üniversiteler arasında eğitim-öğretim, kültür ve sanat, araştırma-geliştirme ve proje, toplumsal hizmet ve bölgesel kalkınma alanlarında iş birliği konularının yanı sıra 2019 yılının kısa bir değerlendirmesi ve Üniversiteler Birliği’nin 2020 yılı faaliyet planlaması konuları görüşüldü.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )