Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Başkent Oda Orkestrası Beethoven’ın 250. Doğum Yılı Kutlama Konseri

12 Şubat 2020 Çarşamba - Görüntülenme: 1917

Üniversitemiz Fatih Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Ana Bilim Dalı koromuz ‘Olimbera Voice’, koro şefimiz Öğr. Gör. Özlem AYDIN yönetiminde ünlü besteci Beethoven’ın 250. Doğum Yılı Kutlama Konseri kapsamında Piyanist Yeşim GÖKALP ve Başkent Oda Orkestrası Buluşması ile 9 Şubat 2020 tarihinde muhteşem bir konser verdi.

Ankara Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası salonunda gerçekleştirilen konser seyirciler tarafından büyük ilgi ve beğeniyle karşılandı.

Almanya’nın Ankara büyükelçiliğinin katkıları ile gerçekleştirilen ve seyircilerin salonda yer bulamadığı konserde bölüm koromuz ‘Olimbera Voice’ iki kez bis yaptırdı. Almanya’nın Ankara büyükelçisi Martin ERDMAN,ın;  piyanist Yeşim GÖKALP, orkestra şefi Şerif Can ÜNVER ve koro şefimiz Öğr. Gör. Özlem AYDIN’ı tebrik ettiği konserin tekrarı, 30 Nisan 2020 tarihinde İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile birlikte İzmir Ahmet Adnan SAYGUN Sanat Merkezi’nde icra edilecektir.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )