Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Üniversitemiz ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

03 Şubat 2020 Pazartesi - Görüntülenme: 2228

Üniversitemiz Rektörlük makamında gerçekleştirilen protokol imza törenine, Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Atilla ÇİMER, Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal ÖZTÜRK ve Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Adnan KÖSEOĞLU katıldı.

İmzalanan protokol kapsamında, öğrencilerimiz ile Üniversitemiz akademik ve idari personelinin eğitsel, kültürel, gönüllülük ve sportif faaliyetlerinin geliştirilmesi ve bağımlılıkla mücadele, sosyal sorumluluk ve gönüllülük algılarının güçlendirilmesi hedeflenmektedir. Ayrıca gençlerin yükseköğrenimleri sürecinde almış oldukları eğitimle birlikte kişisel kapasite gelişimlerine katkı sağlanması yönünde iş birliğinin artırılması ve desteklenmesi amaçlanmakta ve bu amaca yönelik Üniversitemiz Fatih Yerleşkesi’nde “Genç Ofis” açılması planlanmaktadır.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )