Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Trabzon Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Kayak Dersi Kampı için Sarıkamış’taydı

20 Ocak 2020 Pazartesi - Görüntülenme: 2512

Prof. Dr. Fatih BEKTAŞ ve Arş. Gör. Sabiha KAYA, Trabzon Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileriyle birlikte “Kayak Dersi Kampı” için Kars’ın Sarıkamış ilçesindekiSarıkamış Kayak Merkezi’nde 10-14 Ocak 2020 tarihleri arasında başarılı bir şekilde ders gerçekleştirmiştir.

Prof. Dr. Fatih BEKTAŞ, üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi kırk beş öğrencimizin katılımıyla gerçekleşen “Kayak Dersi Kampı” nınöğrencilere rekreatif anlamda gelişim sağladığı, katılan öğrenciler üzerinde sosyal gelişim hususunda etkilerinin olduğu, farklı coğrafya ve kültürleri deneyimleyerek kış sporlarından biri olan kayak ve snowboardbranşları ile tanışmanın hem kişiler üzerinde sağladığı katkılar, hem de spor bilimleri fakültemizin tanıtımı ve tercih edilebilirliği konusunda bu dersin çok değerli olmasının önemine değinmiştir.Gelecek yıl dersi alan öğrenciler ile tekrar kamp yapılacağınıbelirten Prof. Dr. Fatih BEKTAŞ, zamanla bu kampların diğer branşlarımızda da yaygınlaşmasının ve üniversitemiz kapsamında katılım sağlanan bir etkinlik olmasının önemine vurgu yapmıştır.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )