Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Trabzon Üniversitesi öğrencilerini 21. Yüzyıl öğrenme becerilerini kazandırmaya yönelik sertifika programları ile destekliyor

09 Ocak 2020 Perşembe - Görüntülenme: 2470

Trabzon Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile düzenlenen “Öğretmen ve Öğretmen Adayları için Algoritmik Düşünme ve Eğitsel Robotik Uygulamaları Eğitimi” sertifika programını tamamlayan öğretmen adayları Trabzon Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi’de 09.01.2020 tarihinde düzenlenen tören eşliğinde sertifikalarını aldılar. Fen bilgisi, sınıf ve matematik öğretmenliği alanlarından toplam 87 öğretmen adayı yapılan eğitim sonrasında başarılı olarak sertifika almaya hak kazanmışlardır. Törende Trabzon Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hakan Şevki AYVACI, Fatih Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Taner ALTUN  ve Müdür Yardımcıları Doç. Dr. Sibel ER NAS ve Dr. Öğr. Üyesi Zeynep TATLI öğretmen adaylarına sertifikalarını takdim ettiler.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )