Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Trabzon Teknoloji Ligi Yarışmaları Başladı

08 Ocak 2020 Çarşamba - Görüntülenme: 1989

Trabzon Valiliği himayesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonunda, Üniversitemizin ve diğer paydaş kurumların desteğiyle düzenlenen “Teknoloji Ligi Yarışmaları” açılış programı gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonunda düzenlenen yarışmanın açılış programına, Trabzon Valisi İsmail USTAOĞLU, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat ZORLUOĞLU, Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU, İl Milli Eğitim Müdürü Hızır AKTAŞ ve diğer paydaş kurumların temsilcileri ile okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

Teknoloji Ligi yarışmalarının; milli teknoloji hamlesini destekleme, bireylerin küçük yaştan itibaren teknolojik çalışmalara teşvik edilmesi ve konunun okullar düzeyinde yaygınlaştırılması amacıyla düzenlendiği bildirilen programda ayrıca; İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Üniversitemiz, Trabzon Teknokent, Ortahisar Belediyesi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Türkiye Gençlik Vakfı Trabzon İl Temsilciliği arasında iş birliği protokolü de imzalandı.

İmzalanan protokol sonrasında, Vali İsmail USTAOĞLU tarafından Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU’ya ve yarışmaya katkı sağlayan diğer paydaş temsilcilerine teşekkür plaketi takdim edilmesinin ardından program sona erdi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )