Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Üniversitemiz ile Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

07 Ocak 2020 Salı - Görüntülenme: 2489

Üniversitemiz ile Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği (DKBB) arasında iş birliği protokolü imzalandı. 

Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleştirilen protokol imza törenine, DKBB Başkanı Murat ZORLUOĞLU, Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan KARAL, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdem TAŞDEMİR, DKBB Genel Sekreteri Mehmet ŞENTÜRK, Üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Alper ŞİMŞEK ve UZEM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ali Kürşat ERÜMİT katıldı.

DKBB Başkanı Murat ZORLUOĞLU ve Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU tarafından imzalanan protokol kapsamında, iki kurum arasında yapılacak ortak çalışmalar ve hazırlanacak projeler doğrultusunda şehrimiz ve bölgemizdeki tüm il ve ilçe belediyeleri ile iş birliğinin artırılması hedeflenmektedir.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )