Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Tonya Meslek Yüksekokulu "Bağımlılık İle Mücadele" Etkinliği

27 Aralık 2019 Cuma - Görüntülenme: 2224

Trabzon Üniversitesi Tonya Meslek Yüksekokulu, Tonya İlçe Emniyet Amirliği ile birlikte 24.12.2019 Salı günü saat 14.00’te “Madde Bağımlılığı ve Narko Eğitim” etkinliği düzenledi. Trabzon Üniversitesi Tonya Meslek Yüksekokulu konferans salonunda gerçekleşen etkinliğe; Tonya İlçe Emniyet Amiri Ilgıt AKSU, Yüksekokul Müdürü Öğr. Gör. İlyas ÜN, Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Galip USTA ve Öğr. Gör. Neşe İŞCAN AYYILDIZ, Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Esra BEKİRCAN, Öğr. Gör. Canan SARI, Emniyet Görevlisi Polis İbrahim DÖNMÜŞ ve öğrenciler katıldı. 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program kapsamında; Öğr. Gör. Esra BEKİRCAN tarafından “Türkiye’de Madde Bağımlılığı Profili” sunumu, Öğr. Gör. Canan SARI tarafından “Madde Bağımlılığı” sunumu ve Polis İbrahim DÖNMÜŞ tarafından “Maddi Bağımlılığı ve Adli Boyut” sunumu gerçekleştirildi. Sunumların ardından yüksekokul öğrencileri tarafından “Bağımlı Olma Özgür Ol” adlı tiyatro gösterimi yapıldı ve bağımlılıkta yaşanan süreç ile ilgili dikkat çekici mesajlar verildi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )