Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

İletişim Fakültemize Üç Ödül Birden

26 Aralık 2019 Perşembe - Görüntülenme: 3330

İletişim Fakültesi Reklam Atölyesi öğrencilerimiz, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ve UNESCO’nun katkılarıyla Radyo ve Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) tarafından düzenlenen 11. İletişim Fikirleri Yarışması’nda, iki farklı kategoride 3 ödül birden kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

“Aklıma Bir Fikir Geldi” sloganıyla, kamuoyunun korsanla mücadele konusunda uyarılması ve sektörel bilincin geliştirilmesi amacıyla bu yıl RATEM tarafından 11.’si düzenlenen “İletişim Fikirleri Yarışması” nın finali TRT İstanbul Radyoevi’nde yapıldı.

Gazete/Dergi, Radyo ve Televizyon kategorilerinde, 56 üniversiteden 664 eserin katıldığı yarışmada Reklam Atölyesi öğrencilerimiz, Arş. Gör. Bahadır Burak SOLAK’ın koordinatörlüğünde hazırladıkları çalışmalarla Gazete/Dergi ve Radyo kategorilerinde toplam 3 ödülün sahibi oldu.

Gazete/Dergi kategorisinde Gülşah Beyza MALKOÇ 2’ncilik; Radyo kategorisinde Aleyna AKÇAY, Mustafa TÜNGÜR ve Perihan KOBAL 1’incilik, Oğuzhan UZUNOĞLU ve Nimet GÖSTERİŞLİ ise 3’üncülük ödülüne layık görüldü.

Yarışmada dereceye giren öğrencilerimizi kutlayan Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU şu ifadeleri kullandı:
“Korsanla mücadele konusunda kamuoyunun bilinçlendirilmesi ve toplumda farkındalık oluşması amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlenen bu önemli yarışmada, öğrencilerimizin Üniversitemiz adına üç ödül birden kazanması bizleri son derece mutlu etmiştir. Bu vesileyle, yarışmada dereceye girip ödül kazanan öğrencilerimiz başta olmak üzere; onları yarışmaya hazırlayıp destekleyen koordinatör Araştırma Görevlimiz Bahadır Burak SOLAK ile İletişim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Erdem TAŞDEMİR’i ve emeği geçen herkesi gönülden kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )