Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Üniversitemiz ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

25 Aralık 2019 Çarşamba - Görüntülenme: 2079

Üniversitemiz ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Danışman Akademisyen Uygulaması” İş Birliği Protokolü imzalandı.

Üniversitemiz Rektörlük makamında gerçekleştirilen protokol imza törenine, Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU ve İl Milli Eğitim Müdürü Hızır AKTAŞ katıldı.

İmzalanan protokol neticesinde, 2023 Eğitim Vizyonu ve okul gelişim modeli kapsamında yapılacak çalışmalar başta olmak üzere her düzeyden okulların gerçekleştireceği tüm etkinlik ve uygulamaların akademik bağlamının güçlendirilmesi amaçlanmaktadır. Bu amaç doğrultusunda da "her okulun bir akademisyen danışmanının olması" hedeflenmektedir.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )