Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Tonya Meslek Yüksekokulu Merkez Kampüste “1 Aralık Dünya Aıds Günü” Etkinliği Gerçekleştirdi

12 Aralık 2019 Perşembe - Görüntülenme: 2183

Trabzon Üniversitesi Tonya Meslek Yüksekokulu, Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü ile birlikte “1 Aralık Dünya AIDS Günü” kapsamında “Topluluklar Fark Yaratır” sloganıyla farkındalık etkinliği gerçekleştirdi.
Trabzon Üniversitesi’nin Akçaabat merkez kampüsünde gerçekleşen etkinliğe, Tonya MYO Müdürü Öğr. Gör. İlyas ÜN, Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Neşe AYYILDIZ ve Öğr. Gör. Galip USTA, Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Esra BEKİRCAN, Akçaabat İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde görevli Dr. Osman AYYILDIZ ile beraberindeki eğitim hemşireleri ve yüksekokul öğrencileri katıldılar.
Fatih Eğitim Fakültesi Dekanlık binasının karşısında yer alan otoparkta yapılan etkinlik için, standlar kuruldu ve afişler asıldı. AIDS hakkında önemli bilgilerin yer aldığı pankartların ve görsellerin kullanıldığı etkinliğe, Akçaabat Merkez kampüste öğrenim gören öğrencilerin ilgisi yoğundu.
Tonya Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından; AIDS hastalığı ve bulaşma yolları, AIDS hakkında doğru bilinen yanlışlar, tanı yöntemleri, korunma yolları ve HIV testi hakkında bilgiler verildi. AIDS hastalarının ayrımcılığa maruz bırakılmaması gerektiği vurgulanan etkinlikte, “Durumun Farkında Ol, 90-90-90 Hedefine Katkıda Bulun” ve “ELISA Testi AIDS’ten Ucuzdur” gibi sloganlar dikkat çekti.
Sağlık Bakanlığı’nın “AIDS Hastalığı” broşürlerinin takdim edildiği etkinliğe, toplam 300’ün üzerinde kişinin katılım sağladığı görüldü. Etkinlikten memnun kalan TRÜ öğrencileri ve personelleri, bu tarz farkındalık etkinliklerinin sıklıkla yapılması gerektiğini bildirdiler.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )